LD Systems ANNY 8 G Urban Grey
LD Systems
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- Inbyggd ljus / lasereffekt
- Nej
- Inklusive mikrofon
- Ingen
- Hjul + utdragbart handtag
- Nej
- RMS-effekt i watt
- 50 - 99 Watt
- Vikt
- 6 - 10 kg
- Inklusive batteri
- Ja
- Uppspelningsmöjligheter
- Bluetooth, line in
- Batteritid (c:a)
- 11-15 timmar
- Splash-proof
- Not specified
- Montering direkt på stativ
- Ja
- Analogue audio input type
- Unbalanced line in (RCA), unbalanced stereo line in (TRS mini-jack), balanced line in (TRS jack), microphone input (XLR)
- Analogue audio output type
- Balanced mix out (XLR)
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 10,0 kg
- Mått
- 50,0 x 40,0 x 40,0 cm
Produktspecifikationer
- LD-system ANNY 8
- konfiguration: 8 tum + 1 tum
- frekvensomfång: 53 Hz - 20 kHz
- SPL: 110 dB (medelvärde), 117 dB (toppvärde)
- effekt: 80 W (medelvärde), 160 W (toppvärde)
- delningsfilter: 1800 Hz
- kanaler: 5
- förstärkning: klass D
- driftstemperatur omgivande: 0 - 40° C
- Bluetooth 5.0
- batteriets laddningstid: 5 timmar
- batteriets driftstid: 11 timmar (genomsnittlig volym)
- mått: 390 x 282 x 249 mm
- vikt: 8,8 kg
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
LD Systems ANNY 8 G Urban Grey + Innox IVA S-1 MKII
- Föreslaget pris
- 6 184,00 kr
- Nu som kombination för
- 6 149,00 kr
- Du sparar
- 35,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
x2
x2
2x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey + 2x Innox IVA S-1 MKII
- Föreslaget pris
- 12 368,00 kr
- Nu som kombination för
- 11 847,00 kr
- Du sparar
- 521,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Beställ före 16:00: Leverans inom 3-4 arbetsdagar (om det finns i lager)
Över 48 000 artiklar i lager
1 250 ledande varumärken
Gratis returer
2 års garanti
30 dagars provperiod
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- Inbyggd ljus / lasereffekt
- Nej
- Inklusive mikrofon
- Ingen
- Hjul + utdragbart handtag
- Nej
- RMS-effekt i watt
- 50 - 99 Watt
- Vikt
- 6 - 10 kg
- Inklusive batteri
- Ja
- Uppspelningsmöjligheter
- Bluetooth, line in
- Batteritid (c:a)
- 11-15 timmar
- Splash-proof
- Not specified
- Montering direkt på stativ
- Ja
- Analogue audio input type
- Unbalanced line in (RCA), unbalanced stereo line in (TRS mini-jack), balanced line in (TRS jack), microphone input (XLR)
- Analogue audio output type
- Balanced mix out (XLR)
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 10,0 kg
- Mått
- 50,0 x 40,0 x 40,0 cm
Produktspecifikationer
- LD-system ANNY 8
- konfiguration: 8 tum + 1 tum
- frekvensomfång: 53 Hz - 20 kHz
- SPL: 110 dB (medelvärde), 117 dB (toppvärde)
- effekt: 80 W (medelvärde), 160 W (toppvärde)
- delningsfilter: 1800 Hz
- kanaler: 5
- förstärkning: klass D
- driftstemperatur omgivande: 0 - 40° C
- Bluetooth 5.0
- batteriets laddningstid: 5 timmar
- batteriets driftstid: 11 timmar (genomsnittlig volym)
- mått: 390 x 282 x 249 mm
- vikt: 8,8 kg
Produktinformation
Produktnr.: 9000-0132-4397
Allmänt
Med LD Systems Anny 8 kan du leverera beats var som helst. Denna batteridrivna PA-högtalare är utrustad med en 8-tums woofer och har en effekt på 80 watt. När den väl har placerats där den behövs ger detta bärbara PA-system dig en mängd anslutningsmöjligheter, inklusive Bluetooth, två XLR/jack-komboingångar, en stereo RCA-ingång och en 3,5 mm mini-jack AUX-ingång. Det här bärbara systemet har ett bakåtlutande kabinett så att du kan välja en annan projektionsvinkel efter behov.
LD Systems ANNY 8
På baksidan av LD Systems Anny 8 finns en 5-kanals mixer, komplett med 3-bands EQ-kontroller och effekter. Och om det inte räcker med ett system kan du fördubbla det roliga genom att ansluta ett andra Anny 8-system via Bluetooth för att bygga ett True Wireless Stereo-system. Systemet håller mellan 3,5 och 11 timmar på en full laddning beroende på vald förinställning, och bara tre timmars laddning tar det tillbaka till en 80% batteriladdning.
Servicelöfte
Bax Music Garanti Denna produkt levereras med 2 års garanti.
Denna produkt levereras med 2 års garanti.
Recensioner
Videor
Nedladdningar
Andra köpte också
-
Populära -38%Föreslaget pris 119,00 kr 74,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Populära -38%Föreslaget pris 60,00 kr 37,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Populära -38%Föreslaget pris 50,00 kr 31,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Populära -38%Föreslaget pris 341,00 kr 213,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
Paketerbjudande
LD Systems ANNY 8 G Urban Grey + Innox IVA S-1 MKII
Produktnr.: 9000-0132-7251
- 1 x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey 5 971,00 kr
- 1 x Innox IVA S-1 MKII Speaker Stand, 1.8m 213,00 kr
- Föreslaget pris
- 6 184,00 kr
- Nu som kombination för
- 6 149,00 kr
- Du sparar
- 35,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
2x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey + 2x Innox IVA S-1 MKII
Produktnr.: 9000-0132-7255
x2
x2
- 2 x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey 11 942,00 kr
- 2 x Innox IVA S-1 MKII Speaker Stand, 1.8m 426,00 kr
- Föreslaget pris
- 12 368,00 kr
- Nu som kombination för
- 11 847,00 kr
- Du sparar
- 521,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
LD Systems ANNY 8 G Urban Grey + Devine DM-20 + Innox IVA 12
Produktnr.: 9000-0132-7253
- 1 x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey 5 971,00 kr
- 1 x Devine DM-20 dynamisk mikrofon 416,00 kr
- 1 x Innox IVA 12 mikrofonstativ svart 203,00 kr
- Föreslaget pris
- 6 590,00 kr
- Nu som kombination för
- 6 487,00 kr
- Du sparar
- 103,00 kr
2x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey + Devine DM-20 + Innox IVA 12
Produktnr.: 9000-0132-7256
x2
- 2 x LD Systems ANNY 8 G Urban Grey 11 942,00 kr
- 1 x Devine DM-20 dynamisk mikrofon 416,00 kr
- 1 x Innox IVA 12 mikrofonstativ svart 203,00 kr
- Föreslaget pris
- 12 561,00 kr
- Nu som kombination för
- 12 007,00 kr
- Du sparar
- 554,00 kr
Övriga produkter från LD Systems
Hitta alla produkter från märket LD Systems-
9 768,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Fyndköp -23%Föreslaget pris 9 506,00 kr 7 330,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
2 830,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Fyndköp -11%Föreslaget pris 6 249,00 kr 5 590,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
Alternativa produkter från andra varumärken
Sök alla produkter i kategorin Mobil batterihögtalare-
Populära7 130,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Fyndköp -8%Föreslaget pris 10 250,00 kr 9 460,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Fyndköp -6%Föreslaget pris 6 066,00 kr 5 672,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Populära -37%Föreslaget pris 5 954,00 kr 3 724,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
Relaterade produkter från LD Systems
Hitta alla produkter från märket LD Systems i kategorin Mobil batterihögtalare-
9 768,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
-2%Föreslaget pris 10 168,00 kr 9 952,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag