baserat på 2777 recensioner

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)

Föreslaget pris 216,00 kr -24%
165,00 kr inkl. 25% moms
Lagerstatus
 Leveranstid okänt
Se även (1)

Adam Hall PAD ECO 2 Studio Monitor Isolation Pads, 265 x 330mm (Pack of 2)

Lagerstatus
Finns i lager hos leverantör
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Föreslaget pris 298,00 kr
298,00 kr
Paketerbjudande
  • Devine Sub Pad MKII Subwoofer Isolation Panel +
  • Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)

Devine Sub Pad MKII + Adam Hall PAD ECO 1

  • Föreslaget pris 688,00 kr
  • Du sparar 15,00 kr
  • Nu som kombination för 673,00 kr
  • Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2) +
  • Devine MR-5A actieve studiomonitor (set van twee)

Adam Hall PAD ECO 1 + Devine MR-5A

  • Föreslaget pris 1 968,00 kr
  • Du sparar 15,00 kr
  • Nu som kombination för 1 953,00 kr

Beställ före 16:00: Leverans inom 3-4 arbetsdagar (om det finns i lager)

Över 48 000 artiklar i lager

1 250 ledande varumärken

Gratis returer

2 års garanti

30 dagars provperiod

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)
Produktnr.: 9000-0068-4428

Produktinformation

Allmänt

Adam Hall introducerar PAD Eco 1 pack: en smart akustisk behandling för studiomonitorer som kan hjälpa till att eliminera oönskad resonans för renare mixar. De vibrationsdämpande pads som ingår i setet är tillverkade av akustiskt skum med hög densitet och har en tvådelad design och kan installeras på ett av tre olika sätt (horisontellt eller i olika vinklar).

Bax Music Garanti Denna produkt levereras med 2 års garanti.

Specifikationer

Produktfunktioner

Sustainable product
Not specified
Max. speaker weight
Not specified
Monitor isolation type
Foam-rubber without platform
For number of speakers
2
Monitor isolation panel width
170 - 179 mm
Monitor isolation panel depth
300 - 309 mm
Max. bearing capacity (kg)
000

Vikt och mått inkluderar förpackning

Vikt
160 gr
Mått
32,0 x 22,0 x 8,0 cm

Produktspecifikationer

  • isolering av bildskärm
  • material: akustiskt skum med hög densitet
  • färg: träkol
  • 2-lagers
  • mått: 170 x 40 x 300 mm
  • vikt: 0,12 kg
4,5
2 omdömen

Betyg

5 stjärnor 1 4 stjärnor 1 3 stjärnor 0 2 stjärnor 0 1 stjärna 0

Recensioner från andra länder

5 / 5

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)

Prima pads met een fijn formaatje voor de 5” speaker. Bij veel grotere speakers kan het wel eens te klein zijn, maar daarom is het fijn dat de afmeting duidelijk aangegeven staat!
 | 
Denna recension har automatiskt översatts från nederländska.
4 / 5

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)

Bevalt goed. Past goed, in ieder geval qua afmetingen bij Pioneer DJ DM-40 actieve desktop monitor speakerset.
 | 
Denna recension har automatiskt översatts från nederländska.

Andra köpte också

Paketerbjudande

Devine Sub Pad MKII + Adam Hall PAD ECO 1

Produktnr.: 9000-0076-8173

Devine Sub Pad MKII Subwoofer Isolation Panel Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)
Föreslaget pris
688,00 kr
Nu som kombination för
673,00 kr
Du sparar
15,00 kr
Leveranstid okänt

Adam Hall PAD ECO 1 + Devine MR-5A

Produktnr.: 9000-0068-4551

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2) Devine MR-5A actieve studiomonitor (set van twee)
Föreslaget pris
1 968,00 kr
Nu som kombination för
1 953,00 kr
Du sparar
15,00 kr
Leveranstid okänt

Adam Hall PAD ECO 1 + Devine MR-6A

Produktnr.: 9000-0068-4552

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2) Devine MR-6A actieve studiomonitor (set van twee)
Föreslaget pris
2 395,00 kr
Nu som kombination för
2 380,00 kr
Du sparar
15,00 kr
Leveranstid okänt

2x Yamaha HS5 + Adam Hall PAD ECO 1

Produktnr.: 9000-0068-4553

Yamaha HS5 aktiv studiomonitor (per styck) x2 Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)
Nu som kombination för
3 515,00 kr
Leveranstid okänt

2x Yamaha HS7 + Adam Hall PAD ECO 1

Produktnr.: 9000-0068-4554

Yamaha HS7 aktiv studiomonitor (per styck) x2 Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)
Nu som kombination för
4 555,00 kr
Leveranstid okänt

2x Yamaha HS8 + Adam Hall PAD ECO 1

Produktnr.: 9000-0068-4558

Yamaha HS8 aktiv studiomonitor (per styck) x2 Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)
Nu som kombination för
5 971,00 kr
Leveranstid okänt

Devine Sub Pad + Adam Hall PAD ECO 1

Produktnr.: 9000-0068-4559

Devine Sub Pad subwoofer isoleringspanel Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2)
Föreslaget pris
645,00 kr
Nu som kombination för
630,00 kr
Du sparar
15,00 kr
Leveranstid okänt

Adam Hall PAD ECO 1 + Avantone Pro Active MixCubes

Produktnr.: 9000-0068-4575

Adam Hall PAD ECO 1 Studio Monitor Isolation Pads, 170 x 300mm (Pack of 2) Avantone Pro Active MixCubes referensmonitorer (set)
Föreslaget pris
5 475,00 kr
Nu som kombination för
5 460,00 kr
Du sparar
15,00 kr
Leveranstid okänt

Övriga produkter från Adam Hall

Hitta alla produkter från märket Adam Hall

Alternativa produkter från andra varumärken

Sök alla produkter i kategorin Studiomonitor isolering