Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome
Floyd Rose
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- Bridge part
- String retainer
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 20 gr
- Mått
- 11,0 x 8,0 x 6,0 cm
Produktspecifikationer
- varumärke: Floyd Rose
- modell: FR7SRSCP
- typnummer: FR7SRSCP, FL FR7-SR SC
- typ: stränghållare
- utförande: 7-strängad
- antal: 1
- Innehåller: 1 x stringretainer
- inklusive: fästskruvar
- strängavstånd: 35 mm
- finish: satin krom
- ursprungsland: Tyskland
- lämplig för: 7-strängad elgitarr med Floyd Rose-stolpe
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome + D'Addario HDS
- Föreslaget pris
- 610,00 kr
- Nu som kombination för
- 597,00 kr
- Du sparar
- 13,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome + D'Addario MPC Micro-Fiber putsduk
- Föreslaget pris
- 531,00 kr
- Nu som kombination för
- 525,00 kr
- Du sparar
- 6,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 8 arbetsdagar hemma
Beställ före 16:00: Leverans inom 3-4 arbetsdagar (om det finns i lager)
Över 48 000 artiklar i lager
1 250 ledande varumärken
Gratis returer
2 års garanti
30 dagars provperiod
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- Bridge part
- String retainer
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 20 gr
- Mått
- 11,0 x 8,0 x 6,0 cm
Produktspecifikationer
- varumärke: Floyd Rose
- modell: FR7SRSCP
- typnummer: FR7SRSCP, FL FR7-SR SC
- typ: stränghållare
- utförande: 7-strängad
- antal: 1
- Innehåller: 1 x stringretainer
- inklusive: fästskruvar
- strängavstånd: 35 mm
- finish: satin krom
- ursprungsland: Tyskland
- lämplig för: 7-strängad elgitarr med Floyd Rose-stolpe
Produktinformation
Produktnr.: 9000-0151-1848
Allmänt
Floyd Rose FR7SRSCP är det perfekta valet för alla som har en 7-strängad elgitarr utrustad med en Floyd Rose-stol. Den här stränghållaren säkerställer rätt strängvinkel bakom muttern, vilket bidrar till stabil stämning och optimal strängspänning när du spelar. Den här hållaren är tillverkad i Tyskland och har en snygg satin chrome-finish som gör att den smälter in perfekt i din gitarr. Med ett centrum-till-centrum-avstånd på 35 mm och inklusive fästskruvar installerar du den här delen enkelt och tillförlitligt som en direkt ersättning.
Servicelöfte
Bax Music Garanti Denna produkt levereras med 2 års garanti.
Denna produkt levereras med 2 års garanti.
Recensioner
Andra köpte också
-
Populära -28%Föreslaget pris 124,00 kr 89,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
PopuläraFöreslaget pris 56,00 kr 50,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
PopuläraFöreslaget pris 58,00 kr 51,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
PopuläraFöreslaget pris 131,00 kr 129,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
Paketerbjudande
Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome + D'Addario HDS
Produktnr.: 9000-0151-1954
- 1 x Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome 414,00 kr
- 1 x Planet Waves HDS headstand för gitarr 196,00 kr
- Föreslaget pris
- 610,00 kr
- Nu som kombination för
- 597,00 kr
- Du sparar
- 13,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome + D'Addario MPC Micro-Fiber putsduk
Produktnr.: 9000-0151-1955
- 1 x Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome 414,00 kr
- 1 x D'Addario MPC Micro-Fiber putsduk putsduk 117,00 kr
- Föreslaget pris
- 531,00 kr
- Nu som kombination för
- 525,00 kr
- Du sparar
- 6,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 8 arbetsdagar hemma
Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome + D'Addario Shine Spray Cleaner
Produktnr.: 9000-0151-1956
- 1 x Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome 414,00 kr
- 1 x Daddario Shine Spray Cleaner 99,00 kr
- Föreslaget pris
- 513,00 kr
- Nu som kombination för
- 507,00 kr
- Du sparar
- 6,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 9 arbetsdagar hemma
Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome + Warwick RockCare MultiTool Inch Blue
Produktnr.: 9000-0151-1957
- 1 x Floyd Rose FR7SRSCP - 7-String Retainer - Satin Chrome 414,00 kr
- 1 x Warwick RockCare MultiTool Inch Blue 13-In-1 Guitar/Bass Multi-Tool with String Winder 222,00 kr
- Föreslaget pris
- 636,00 kr
- Nu som kombination för
- 620,00 kr
- Du sparar
- 16,00 kr
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Övriga produkter från Floyd Rose
Hitta alla produkter från märket Floyd Rose-
Populära -14%Föreslaget pris 642,00 kr 550,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Föreslaget pris 572,00 kr 564,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Föreslaget pris 350,00 kr 345,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
-15% extraFöreslaget pris 241,00 kr 238,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
Alternativa produkter från andra varumärken
Sök alla produkter i kategorin Gitarrstall reservdelar-
Fyndköp -19%Föreslaget pris 677,00 kr 550,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Populära -19%Föreslaget pris 619,00 kr 500,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Föreslaget pris 143,00 kr 137,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
PopuläraFöreslaget pris 174,00 kr 171,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
Relaterade produkter från Floyd Rose
Hitta alla produkter från märket Floyd Rose i kategorin Gitarrstall reservdelar-
Föreslaget pris 572,00 kr 564,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
-2%Föreslaget pris 631,00 kr 621,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Föreslaget pris 350,00 kr 345,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag
-
Föreslaget pris 249,00 kr 245,00 krI lager Beställ före 23:00 = leverans måndag