baserat på 2777 recensioner

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup

inga recensioner ännu lämna en recension
Föreslaget pris 1 495,00 kr -26%
1 110,00 kr inkl. 25% moms
Lagerstatus
 Leveranstid okänt
Se även (7)

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Black svart (hals) humbucker

Lagerstatus
Leveranstid okänt
Föreslaget pris 1 479,00 kr
1 190,00 kr

Seymour Duncan SH-2n Jazz humbucker gold cover (hals)

Lagerstatus
Leveranstid okänt
Föreslaget pris 2 045,00 kr
1 660,00 kr

Seymour Duncan SH-2n Jazz humbucker nickel cover (hals)

Lagerstatus
Gör din beställning nu och få den om 4 veckor
Föreslaget pris 1 900,00 kr
1 550,00 kr

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck 7-String Black Guitar Pickup

Lagerstatus
Leveranstid okänt
Föreslaget pris 1 456,00 kr
1 440,00 kr

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck White Guitar Pickup

Lagerstatus
Leveranstid okänt
Föreslaget pris 1 495,00 kr
1 220,00 kr

Seymour Duncan SH-2N Jazz Black Powder Coat Cover humbucker för halsposition

Lagerstatus
Finns i lager hos leverantör
Beställ före 16:00 = inom ca 3 arbetsdagar hemma
Föreslaget pris 1 981,00 kr
1 980,00 kr

Seymour Duncan SH-2N Jazz Rails Matte Black humbucker för halsposition

Lagerstatus
I lager
Beställ nu = leverans onsdag
Föreslaget pris 1 819,00 kr
1 550,00 kr
Paketerbjudande
  • Seymour Duncan SH-14 Custom 5 Humbucker Bridge Zebra Guitar Pickup +
  • Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup

Seymour Duncan SH-14 Custom 5 Humbucker Bridge Zebra + Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra

  • Föreslaget pris 2 330,00 kr
  • Du sparar 70,00 kr
  • Nu som kombination för 2 260,00 kr
  • Seymour Duncan SH-10B Full Shred Bridge Humbucker Zebra Pickup +
  • Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup

Seymour Duncan SH-10B Full Shred Bridge Humbucker Zebra + Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra

  • Föreslaget pris 2 815,00 kr
  • Du sparar 70,00 kr
  • Nu som kombination för 2 745,00 kr

Beställ före 16:00: Leverans inom 3-4 arbetsdagar (om det finns i lager)

Över 48 000 artiklar i lager

1 250 ledande varumärken

Gratis returer

2 års garanti

30 dagars provperiod

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup
Produktnr.: 9000-0125-7187

Produktinformation

Allmänt

Du tittar på en av Seymour Duncans mest populära halspickuper: SH-2n Jazz. Den här mångsidiga humbuckern är perfekt för allt från jazz, funk och blues till country, klassisk rock och hårdrock och ger stöd för rena, artikulerade riff och snabba solon och kan paras ihop med praktiskt taget vilken bryggmick som helst.

Cut Out för gitarrer med halv ihålig kropp

SH-2n Jazz kombineras ofta med en humbucker med hög utskärning för bryggan som SH-5 Duncan Custom och SH-4 JB, där ett par med den senare är Seymour Duncans favoritkombination (även känd och tillgänglig som Hot Rodded Humbucker Set). Denna klassiska halshumbucker fungerar särskilt bra med mahognykroppar och greppbrädor av rosewood och är, som namnet antyder, en utmärkt matchning för hollowbody- och semi-hollowbody-gitarrer.

Bax Music Garanti Denna produkt levereras med 2 års garanti.

Specifikationer

Produktfunktioner

Sustainable product
Not specified
Lämplig för antal strängar
6
Typ av gitarrelement
Humbucker
Pickup format
Humbucker, passive mount
Pickup position
Neck
Aktivt eller passivt element
Passivt
Set
Nej
Elementkonfiguration
Inte tillämpligt
Magnet material
Alnico 5
Pre-wired pickguard
No
Pickup colour
Black, cream
Färg plektrumskydd
Not applicable

Vikt och mått inkluderar förpackning

Vikt
190 gr
Mått
10,5 x 7,5 x 4,0 cm

Produktspecifikationer

  • Seymour Duncan gitarr-element
  • modell: SH-2n Jazz Neck
  • Färg: crème, svart (zebra)
  • typ av element: humbucker, passiv
  • position: hals
  • elementets magnet: alnico 5
  • motstånd: 7,5 kOhm
  • 4-ledarkabel
  • handgjord i Santa Barbara, CA (USA)

Videor


Det finns ännu inga recensioner för denna produkt.

Andra köpte också

Paketerbjudande

Seymour Duncan SH-14 Custom 5 Humbucker Bridge Zebra + Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra

Produktnr.: 9000-0126-5255

Seymour Duncan SH-14 Custom 5 Humbucker Bridge Zebra Guitar Pickup Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup
Föreslaget pris
2 330,00 kr
Nu som kombination för
2 260,00 kr
Du sparar
70,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-10B Full Shred Bridge Humbucker Zebra + Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra

Produktnr.: 9000-0134-9047

Seymour Duncan SH-10B Full Shred Bridge Humbucker Zebra Pickup Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup
Föreslaget pris
2 815,00 kr
Nu som kombination för
2 745,00 kr
Du sparar
70,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + D'Addario HDS

Produktnr.: 9000-0125-7272

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Planet Waves HDS headstand för gitarr
Föreslaget pris
1 311,00 kr
Nu som kombination för
1 299,00 kr
Du sparar
12,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Fender Custom Shop Tool Kit

Produktnr.: 9000-0125-7274

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Fender Custom Shop Tool Kit by GrooveTech
Föreslaget pris
1 940,00 kr
Nu som kombination för
1 918,00 kr
Du sparar
22,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Switchcraft SC-151

Produktnr.: 9000-0125-7276

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Switchcraft SC-151 gitarringång elgitarr USA nickel
Föreslaget pris
1 324,00 kr
Nu som kombination för
1 301,00 kr
Du sparar
23,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Switchcraft SC-155

Produktnr.: 9000-0125-7277

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Switchcraft SC-155 gitarringång elgitarr USA svart
Föreslaget pris
1 396,00 kr
Nu som kombination för
1 370,00 kr
Du sparar
26,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Switchcraft SW-250-N

Produktnr.: 9000-0125-7278

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Switchcraft SW-250-N 3-vägs switch USA nickel
Föreslaget pris
1 659,00 kr
Nu som kombination för
1 611,00 kr
Du sparar
48,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + AllParts EP-0075-000 Original CRL 3-Way Switch

Produktnr.: 9000-0125-7279

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup AllParts EP-0075-000 Original CRL 3-Way Switch 3-Way Electric Guitar Pickup Switch
Föreslaget pris
1 419,00 kr
Nu som kombination för
1 391,00 kr
Du sparar
28,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Ernie Ball 2221 Regular Slinky

Produktnr.: 9000-0125-7280

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Ernie Ball 2221 Regular Slinky 0.10 – 0.46 Lime strängset
Föreslaget pris
1 173,00 kr
Nu som kombination för
1 170,00 kr
Du sparar
3,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + D'Addario EXL110

Produktnr.: 9000-0125-7282

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Daddario EXL110 strängset till elgitarr
Föreslaget pris
1 208,00 kr
Nu som kombination för
1 202,00 kr
Du sparar
6,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Elixir 12052 Electric NPS Nanoweb Light 10-46

Produktnr.: 9000-0125-7283

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Elixir 12052 Electric NPS Nanoweb Light 10-46 strängset för elgitarr
Föreslaget pris
1 262,00 kr
Nu som kombination för
1 254,00 kr
Du sparar
8,00 kr
Leveranstid okänt

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra + Dunlop GM65 System 65 Guitar Setup Mat

Produktnr.: 9000-0125-7284

Seymour Duncan SH-2n Jazz Humbucker Neck Zebra Guitar Pickup Dunlop GM65 System 65 Guitar Setup Mat underhållsmatta
Föreslaget pris
1 355,00 kr
Nu som kombination för
1 342,00 kr
Du sparar
13,00 kr
Leveranstid okänt

Övriga produkter från Seymour Duncan

Hitta alla produkter från märket Seymour Duncan

Alternativa produkter från andra varumärken

Sök alla produkter i kategorin Gitarrelement