Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze
Martin Strings
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- String sound
- Rich
- Set/lös
- 1 set
- Antal strängar
- 6
- Strängtjocklek set
- .011 - .052
- Strängtjocklek lös
- Inte tillämpligt
- Tonart lös sträng
- Ej tillämpbart
- Strängmaterial
- Stål, fosforbrons
- Linding
- Roundwound
- Lindad G-sträng
- Ja
- Med coating
- Nej
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 37 gr
- Mått
- 13,5 x 12,0 x 0,5 cm
Produktspecifikationer
- Martin stränguppsättning
- för akustisk western-gitarr
- med skyddande silkeslindning vid bolländarna
- Serie: Authentic Acoustic Marquis Silked
- modell: MA535S
- material: fosforbrons
- typ: custom light
- strängtjocklekar: .011 - .015 - .023 - .032 - .042 - .052
Beställ nu = leverans onsdag
Fortfarande 12 i lager i vårt lager
(och det finns fortfarande gott om lager hos leverantören)
x2
2x Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze
- Föreslaget pris
- 198,00 kr
- Nu som kombination för
- 190,00 kr
- Du sparar
- 8,00 kr
Beställ nu = leverans onsdag
Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze + Bax Music PickBox-12
- Föreslaget pris
- 166,00 kr
- Nu som kombination för
- 157,00 kr
- Du sparar
- 9,00 kr
Beställ nu = leverans onsdag
Beställ före 16:00: Leverans inom 3-4 arbetsdagar (om det finns i lager)
Över 48 000 artiklar i lager
1 250 ledande varumärken
Gratis returer
2 års garanti
30 dagars provperiod
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- String sound
- Rich
- Set/lös
- 1 set
- Antal strängar
- 6
- Strängtjocklek set
- .011 - .052
- Strängtjocklek lös
- Inte tillämpligt
- Tonart lös sträng
- Ej tillämpbart
- Strängmaterial
- Stål, fosforbrons
- Linding
- Roundwound
- Lindad G-sträng
- Ja
- Med coating
- Nej
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 37 gr
- Mått
- 13,5 x 12,0 x 0,5 cm
Produktspecifikationer
- Martin stränguppsättning
- för akustisk western-gitarr
- med skyddande silkeslindning vid bolländarna
- Serie: Authentic Acoustic Marquis Silked
- modell: MA535S
- material: fosforbrons
- typ: custom light
- strängtjocklekar: .011 - .015 - .023 - .032 - .042 - .052
Produktinformation
Produktnr.: 9000-0047-4272
Allmänt
Skäm bort din trogna sexsträngare och sträng om den med denna uppsättning Authentic Acoustic Marquis Silked-strängar från Martin Strings. Dessa högkvalitativa specialsträngar med fosforbronslindning känns sköna och smidiga och ger ett imponerande naturligt ljud. De är också anmärkningsvärt motståndskraftiga mot fukt, håller länge och har silkeslindade kuländar för att underlätta installationen och hjälpa till att skydda stallet.
Servicelöfte
Bax Music Garanti Denna produkt levereras endast med fabriksgaranti.
Denna produkt levereras endast med fabriksgaranti.
Recensioner (1)
Betyg
Recensioner från andra länder
Videor
Andra köpte också
-
Populära67,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Föreslaget pris 205,00 kr 196,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -34%Föreslaget pris 32,00 kr 21,00 krGör din beställning nu och få den om 11 veckor
-
Fyndköp -13%Föreslaget pris 320,00 kr 280,00 krGör din beställning nu och få den om 6 veckor
Paketerbjudande
2x Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze
Produktnr.: 9000-0047-4301
x2
- Föreslaget pris
- 198,00 kr
- Nu som kombination för
- 190,00 kr
- Du sparar
- 8,00 kr
Beställ nu = leverans onsdag
Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze + Bax Music PickBox-12
Produktnr.: 9000-0047-4302
- 1 x Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze 99,00 kr
- 1 x Bax Music PickBox-12 Plectrum Box with 12 Plectrums (0.46mm) 67,00 kr
- Föreslaget pris
- 166,00 kr
- Nu som kombination för
- 157,00 kr
- Du sparar
- 9,00 kr
Beställ nu = leverans onsdag
Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze + Fazley SW01
Produktnr.: 9000-0047-4303
- 1 x Martin Strings MA535S Authentic Acoustic Silked Phosphor Bronze 99,00 kr
- 1 x Fazley SW01 strängvev 21,00 kr
- Föreslaget pris
- 121,00 kr
- Nu som kombination för
- 117,00 kr
- Du sparar
- 4,00 kr
Övriga produkter från Martin Strings
Hitta alla produkter från märket Martin Strings-
Fyndköp -15%Föreslaget pris 159,00 kr 135,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -29%Föreslaget pris 235,00 kr 168,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -15%Föreslaget pris 99,00 kr 84,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -33%Föreslaget pris 128,00 kr 86,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
Alternativa produkter från andra varumärken
Sök alla produkter i kategorin Akustiska gitarrsträngar-
Fyndköp -18%Föreslaget pris 135,00 kr 111,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Föreslaget pris 139,00 kr 137,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -28%Föreslaget pris 104,00 kr 75,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -14%Föreslaget pris 104,00 kr 89,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
Relaterade produkter från Martin Strings
Hitta alla produkter från märket Martin Strings i kategorin Akustiska gitarrsträngar-
Fyndköp -29%Föreslaget pris 235,00 kr 168,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -27%Föreslaget pris 211,00 kr 155,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -33%Föreslaget pris 128,00 kr 86,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -17%Föreslaget pris 96,00 kr 80,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag