Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings (4 Packs)
Martin Strings
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- String sound
- Bright with clear basses
- Set/lös
- 1 set
- Antal strängar
- 6
- Strängtjocklek set
- .010 - .047
- Strängtjocklek lös
- Inte tillämpligt
- Tonart lös sträng
- Ej tillämpbart
- Strängmaterial
- Stål, brons
- Linding
- Roundwound
- Lindad G-sträng
- Ja
- Med coating
- Nej
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 40 gr
- Mått
- 14,0 x 11,5 x 1,5 cm
Produktspecifikationer
- Martin stränguppsättning
- för västerländsk akustisk gitarr
- Serie: Authentic Acoustic Överlägsen prestanda
- modell: MA170
- material: 80/20 brons
- typ: extra lätt
- strängstorlekar: .010 - .014 - .023 - .030 - .039 - .047
Beställ nu = leverans onsdag
Fortfarande 12 i lager i vårt lager
Beställ före 16:00: Leverans inom 3-4 arbetsdagar (om det finns i lager)
Över 48 000 artiklar i lager
1 250 ledande varumärken
Gratis returer
2 års garanti
30 dagars provperiod
Specifikationer
Produktfunktioner
- Sustainable product
- Not specified
- String sound
- Bright with clear basses
- Set/lös
- 1 set
- Antal strängar
- 6
- Strängtjocklek set
- .010 - .047
- Strängtjocklek lös
- Inte tillämpligt
- Tonart lös sträng
- Ej tillämpbart
- Strängmaterial
- Stål, brons
- Linding
- Roundwound
- Lindad G-sträng
- Ja
- Med coating
- Nej
Vikt och mått inkluderar förpackning
- Vikt
- 40 gr
- Mått
- 14,0 x 11,5 x 1,5 cm
Produktspecifikationer
- Martin stränguppsättning
- för västerländsk akustisk gitarr
- Serie: Authentic Acoustic Överlägsen prestanda
- modell: MA170
- material: 80/20 brons
- typ: extra lätt
- strängstorlekar: .010 - .014 - .023 - .030 - .039 - .047
Produktinformation
Produktnr.: 9000-0064-7664
Allmänt
Ibland kan ett extra lätt .010-strängset ge en strängplockare och hans western-gitarr en lättnadens suck. Till exempel när man faktiskt spelar elektriskt för det mesta. Eller när du har en (rese)gitarr som faktiskt inte är lämplig för ett .012-set på grund av den högre strängspänningen i standardgitarrstämning. Med dessa Martin MA170 Authentic Acoustic Series-strängar behöver du lyckligtvis inte kompromissa på grund av de material som används. Med 80/20 Bronze-lindningen är ljudet från din akustiska gitarr fint och klart och förblir i utmärkt stämning tack vare det starka kärnmaterialet. Ljudet och spelkomforten bibehålls längre tack vare det applicerade lagret av tenn på alla strängar. Detta set innehåller 4 stycken av denna stränguppsättning.
Servicelöfte
Bax Music Garanti Denna produkt levereras endast med fabriksgaranti.
Denna produkt levereras endast med fabriksgaranti.
Recensioner (10)
Betyg
Recensioner från andra länder
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Goed speelbaar en een warm geluid.
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Had niet verwacht dat er zoveel meer speelplezier zou zijn voor een paar euro.
Topsnaren wat mij betreft!
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Martin Strings MA170 Authentic Acoustic SP 80/20 Bronze
Videor
Andra köpte också
-
Populära -23%Föreslaget pris 146,00 kr 112,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -25%Föreslaget pris 107,00 kr 80,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -23%Föreslaget pris 146,00 kr 112,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Populära -28%Föreslaget pris 124,00 kr 89,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
Övriga produkter från Martin Strings
Hitta alla produkter från märket Martin Strings-
Fyndköp -10%Föreslaget pris 491,00 kr 440,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -26%Föreslaget pris 470,00 kr 350,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -21%Föreslaget pris 126,00 kr 99,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -15%Föreslaget pris 159,00 kr 135,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
Alternativa produkter från andra varumärken
Sök alla produkter i kategorin Akustiska gitarrsträngar-
Fyndköp -22%Föreslaget pris 665,00 kr 520,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -22%Föreslaget pris 667,00 kr 520,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -13%Föreslaget pris 112,00 kr 97,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -17%Föreslaget pris 256,00 kr 213,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
Relaterade produkter från Martin Strings
Hitta alla produkter från märket Martin Strings i kategorin Akustiska gitarrsträngar-
Fyndköp -10%Föreslaget pris 491,00 kr 440,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -26%Föreslaget pris 470,00 kr 350,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -21%Föreslaget pris 126,00 kr 99,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag
-
Fyndköp -29%Föreslaget pris 235,00 kr 168,00 krI lager Beställ nu = leverans onsdag